kreatyba

Kreatyna – najlepiej przebadany suplement, który działa!

kreatyna – suplement dla każdego

Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych oraz najbardziej przebadanych suplementów. Jest to  kwas β-metyloguanidynooctowy, który występuje naturalnie w organizmie. Składa się z trzech aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny.

to najbardziej uniwersalny suplement! Nadaje się dla mężczyzn i kobiet. Zarówno w okresie budowania masy, siły, wytrzymałości czy w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej!

Organizm syntetyzuje kreatynę przede wszystkim w mięśniach, wątrobie i nerkach. Kreatyna poprzez proces fosforylacji ostatecznie staje się fofsokreatyną. Związek ten jest używany jako szybko dostępne źródło energii potrzebne np. do syntezy białek mięśniowych. Dodatkowo kreatyna hamuje rozpad mięśni i wpływa na przyśpieszenie budowy nowych białek mięśniowych. Kreatyna nie tylko przyczynia się do rozbudowy masy mięśniowej, ale również pozwala na dłuższą pracę podczas intensywnego treningu redukując zmęczenie. Dzięki takiemu działaniu kreatyna skutecznie przyczynia się do regeneracji potreningowej.

Na temat dawkowania kreatyny jeszcze nie dawno było sporo pytań. Ostatnio przyjmuje się, że kreatynę należy przyjmować 5g niezależnie czy to przed czy po treningu. Najlepiej przyjąć co zaleca producent. Jako że kreatyna jest jedną z najbardziej przebadanych, to powinna ona być jednym z pierwszych wyborów w doborze suplementów.

Dobrą opcją będzie z pewnością wybór kreatyny firmy Amix lub Genlab 

kreatyna

Amix Creatine Monohydrate to czysty monohydrat kreatyny, który nie zawiera żadnych dodatków, a więc kluczowe źródło zawarte w jednej miarce (5g)

Gen Lab Pure Creatine Micro zawiera dodatek w postaci witaminy C, a więc dodatkowo można stosować ten produkt w okresie jesienno- zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry