Trening na rzeźbę

Jak powinien wyglądać trening na rzeźbę?

Mówiąc o treningu na rzeźbę pojawia się wokół niego wiele pytań. Jakie ćwiczenia? Ile serii? Ile razy w tygodniu trenować? To najczęściej zadawane pytania, na które każdy stara się znaleźć odpowiedz. Nie ma złotego środka na rzeźbę, ale jest kilka istotnych kwestii, które musimy spełnić, by ją osiągnąć.

Dieta

Podstawą w treningu na rzeźbę będzie połączenie go z odpowiednią dietą z ujemnym bilansem kalorycznym. Trzeba pamiętać o tym, że każdy jest inny i dla każdego dieta powinna być ustalona indywidualnie.

Ciężar

Nie jest prawdą że na redukcji muszę robić trening na małych ciężarach, wręcz przeciwnie! Duży ciężar – nie maksymalny, pozwoli nie tylko zachować odpowiednią masę mięśniową w okresie redukcji, ale także sprawi, że siła drastycznie nie spadnie, co zdarza się często osobom trenującym na mniejszych ciężarach w okresie redukcji.

trening na rzezbe

Zwiększ intensywność

Zamiast robić przerw 5min i przeglądać instagram, skup się na większej intensywności, krótkie przerwy, duży ciężar, na pewno dają się odczuć po treningu. Dzięki większej intensywności na dużych ciężarach spalimy o wiele więcej tkanki tłuszczowej niż przy zwykłym treningu z większą ilością powtórzeń i małym ciężarem.

Stosuj serie łączone i gigantserie

Kolejny sposób aby zwiększyć intensywność – warto łączyć ze sobą ćwiczenia. Serie łączone polegają na wykonaniu dwóch ćwiczeń na tę samą grupę mięśniową. Pomiędzy ćwiczeniami nie ma przerwy, jest ona dopiero wtedy, kiedy wykonamy oba ćwiczenia i odpoczywamy przed kolejną serią.

Gigant seria to z kolei zestaw kilku ćwiczeń na daną grupę mięśniową. Warto pamiętać że takie metody są przeznaczone dla osób zaawansowanych bądź średniozaawansowanych.

PODSUMOWUJĄC

Spełniając powyższe punkty można być pewnym, że trening, jak i nasza forma wskoczy na odpowiedni poziom. Warto mieć więc plan i go realizować. Trzeba też pamiętać o dobraniu odpowiedniej objętości treningowej pod swój stopień zaawansowania. Łatwo jest się przetrenować lub machać bez żadnego efektu, a więc mądre programowanie to połowa sukcesu, druga połowa zależy już od nas samych.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Polecamy